Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dopuścili się kradzieży na ponad 300 tys. zł

Data publikacji 28.09.2015

Małopolscy policjanci zatrzymali dwie kobiety i mężczyznę podejrzanych o kradzieże. W chwili zatrzymania funkcjonariusze znaleźli u podejrzanych gotówkę oraz złotą biżuterię pochodzącą z kradzieży. Jak wynika z ustaleń, podejrzani w okresie ostatnich 4 miesięcy br. dopuścili się kilku kradzieży na terenie powiatu tarnowskiego, województwa pomorskiego oraz Bielska-Białej na łączną sumę ponad 300 tys. zł. Dodatkowo zatrzymany 58-latek poszukiwany był kilkoma listami gończymi. Sprawa ta nadal ma charakter rozwojowy, gdyż w czasie prowadzonego postępowania ustalono, że zatrzymali dopuścili się podobnych kradzieży na terenie całej Polski.

Na początku wakacji do mężczyzny z powiatu tarnowskiego zapukały dwie kobiety podające się za pracownice Narodowego Funduszu Zdrowia. Po pozorem kontroli refundacji leków zażądały wglądu do zakupionych leków oraz posiadanych recept. Następnie wykorzystując nieuwagę domownika otworzyły segment i przywłaszczyły ponad 5 tys. złotych. Gdy poszkodowani zorientowali się, że doszło do kradzieży, „pracownic NFZ” już nie było.

Na miejsce kradzieży zostali skierowani policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Przeprowadzili rozmowy z mieszkańcami oraz zabezpieczyli na miejscu zdarzenia dowody przestępstwa. Wielotygodniowa, żmudna praca operacyjna doprowadziła do wytypowania izatrzymania osób mających bezpośredni związek z dokonaną kradzieżą. Dwie podejrzane kobiety (24 i 40 lat) zostały zatrzymane na terenie powiatu wadowickiego przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, gdy jechały samochodem. Wraz z nimi podróżował 58-letni mężczyzna. W chwili zatrzymania kobiety miały ukrytą w bieliźnie biżuterię pochodzącą z kradzieży. Podczas szczegółowego przeszukania funkcjonariusze ujawnili u podejrzanych znaczną ilość złotej biżuterii oraz gotówkę. Przedmioty te, jak się okazało, pochodziły z kradzieży na terenie Bielska-Białej.

Zatrzymani to obywatele polscy ze społeczności romskiej, nie posiadający stałego zameldowania, a zamieszkujący w województwie dolnośląskim. Cała trójka posiada bogatą kartotekę policyjną, a 58-latek poszukiwany był kilkoma listami gończymi. Zatrzymani zostali przekazani poszukającym je policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

W wyniku prowadzonych czynności operacyjnych jak również procesowych, ustalono, że zatrzymani w okresie ostatnich 4 miesięcy br. dopuścili się kilku kradzieży na terenie powiatu tarnowskiego, województwa pomorskiego oraz Bielska-Białej na łączną sumę ponad 300 tys. zł.

Zatrzymani doprowadzeni zostali do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Na podstawie zebranego materiału dowodowego tarnowski Sąd zastosował wobec dwóch osób tymczasowy areszt, jedna została zwolniona za poręczenie majątkowym.

Sprawa ta nadal ma charakter rozwojowy, gdyż w czasie prowadzonego postępowania ustalono, że zatrzymali dopuścili się podobnych kradzieży na terenie całej Polski.

(KWP w Krakowie / mw)

  • Jedna z zatrzymanych prowadzona przez policjantów
  • Jedna z zatrzymanych prowadzona przez policjantów
  • Jedna z zatrzymanych prowadzona przez policjantów
Powrót na górę strony