Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze CBŚP zabezpieczyli blisko 900 krzaków konopi

Data publikacji 28.09.2015

Funkcjonariusze szczecińskiego zarządu CBŚP ujawnili uprawę konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli blisko 900 krzewów i około 1 kg suszu roślinnego. Jak wynika z szacunków, zabezpieczone środki odurzające na czarnym rynku warte są nie mniej niż 440 tysięcy złotych. W tej sprawie zatrzymanych zostało czterech mieszkańców Szczecina.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali na terenie powiatu goleniowskiego plantację konopi indyjskich i zabezpieczyli specjalistyczny sprzęt służący do ich uprawy. Oprócz 846 krzaków konopi, funkcjonariusze ujawnili również blisko 1 kilogram wysuszonej marihuany.

Plantacja zlokalizowana została w jednej z miejscowości pod Goleniowem. Sprawcy wynajęli w tym celu halę, w której zapewnili uprawianym roślinom cieplarniane warunki, zainstalowali ogrzewanie i wentylację oraz system oświetleniowy.

Podczas przeszukania w jednym z pomieszczeń policjanci znaleźli kilkaset krzaków o wysokości 5 – 30 cm. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawcy szykowali kolejne pomieszczenie w budynku, chcąc w nim uprawiać kolejną partię konopi.

Policjanci ujawnili i zabezpieczyli środki odurzające, z których można by było uzyskać około 22 – 25 kilogramów narkotyku o szacunkowej wartości na czarnym rynku ponad 440 tysięcy złotych.

W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn w wieku 33 – 43 lat. Trzej z zatrzymanych to osoby notowane wcześniej przez Policję. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Za uprawę i posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(CBŚP Szczecin / KWP Szczecin / wf)

  • marihuana
  • marihuana
  • marihuana

Film nielegalna plantacja konopii indyjskich

Pobierz plik nielegalna plantacja konopii indyjskich (format mp4 - rozmiar 22.16 MB)

Powrót na górę strony