Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań

Data publikacji 28.09.2015

Natychmiastowe i zdecydowane działania, jakie wczorajszej nocy podjęli koneccy policjanci, doprowadziły do odnalezienia zaginionej 72-latki. Po blisko dwugodzinnych poszukiwaniach, w które zaangażowali się licznie policjanci oraz strażacy, kobieta została odnaleziona cała i zdrowa.

Wszystko wydarzyło się wczoraj około godziny 20.00 w gminie Stąporków. Dyżurny koneckiej komendy został powiadomiony przez rodzinę o zaginięciu 72- letniej kobiety. Z ustaleń mundurowych wynikało, że około godziny 15.00 kobieta wyszła do pobliskiego lasu na grzyby i od tamtej chwili nie powróciła do miejsca zamieszkania. 

Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy rozpoczęli poszukiwania. Do działań włączyli się również strażacy. Wszyscy dokładnie sprawdzali pobliskie tereny leśne. Niska temperatura wczorajszego wieczoru mogła zagrażać życiu i zdrowiu kobiety. Sierż. Karol Jędrychowski oraz mł. asp. Leszek Myszkowski wspólnie z psem tropiącym Dorą szli tropem, którym prowadził pies. Po przejściu około 6 km policjanci zauważyli kobietę, która stała koło drzewa. Wyglądała na zdezorientowaną i zagubioną.

Na miejsce natychmiast zadysponowano Zespół Pogotowia Ratunkowego, który po przebadaniu 72- latki uznał, że nie jest konieczny pobyt starszej pani w szpitalu. Kobieta cała i zdrowa trafiła do domu. Tylko szybka reakcja i zaangażowanie policjantów oraz strażaków pozwoliły uniknąć tragedii. 


Policja apeluje do wszystkich o zachowanie ostrożności. 
Oto kilka rad: 
1. Idąc do lasu na grzyby, poinformuj w jakiej okolicy będziesz przebywał, najlepiej nie idź sam.
2. Zabierz ze sobą telefon komórkowy - w razie potrzeby będziesz mógł wezwać pomoc.
3. Wyjdź z lasu przed zapadnięciem zmroku.
4. Zwróć uwagę na starsze osoby w twojej rodzinie i nie pozwól im wychodzić samym do lasu.
5. Wybieraj tylko znane ci okolice.

(KWP Kielce / mb)

 

Powrót na górę strony