Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradał samochody zakłócając działanie centralnych zamków

Data publikacji 28.09.2015

Policjanci z rudzkiej „trójki” zatrzymali mężczyznę, który ukradł laptopa i dwie drukarki 3D z zaparkowanego samochodu. Jego zatrzymanie było możliwe dzięki wnikliwej pracy kryminalnych. To nie jedyna kradzież dokonana przez zatrzymanego. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Policjanci z Komisariatu III w Rudzie Śląskiej od kilku tygodni otrzymywali zgłoszenia o kradzieżach nawigacji i innych przedmiotów z samochodów zaparkowanych na przysklepowych parkingach. Detektywi wiązali te sprawy ze sobą, ponieważ zawsze w pobliżu zaparkowany był czarny golf. Pod koniec ubiegłego tygodnia, w trakcie kolejnej kradzieży, złodziej ukradł markowego laptopa i dwie nowe drukarki 3D o łącznej wartości prawie 15 tys. złotych. Kryminalni ustalili, że wówczas na parkingu również stał czarny golf. Policjanci z Kochłowic potrzebowali tylko kilku godzin aby zatrzymać 38-letniego mieszkańca Będzina, w którego mieszkaniu odnaleźli skradzionego laptopa i drukarki. Detektywi zabezpieczyli również przedmioty pochodzące z wcześniejszych kradzieży, urządzenie do zakłócania fal radiowych oraz amfetaminę i inne narkotyki pozwalające sporządzić ponad 6 tys. dilerskich działek.

Zatrzymany 38-latek wyjaśnił śledczym, że kradzieży dokonywał z otwartych samochodów, a było to możliwe, ponieważ posługiwał się urządzeniem zakłócającym fale radiowe. Obserwował on parkujące pod sklepem samochody, czekał aż kierowcy będą zamykać drzwi przy pomocy pilota, którego fale zakłócał swoim nadajnikiem. Nieświadomi kierowcy byli przekonani, że samochód jest zamknięty i szli do sklepu. Złodziej podchodził do samochodu i otwierał go bez trudu, kradnąc ze środka wszystko, co mogło przedstawiać jakąś wartość. Śledczy przedstawili mu dziewięć zarzutów kradzieży oraz zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat więzienia.

(KWP Katowice / wf)

  • Skradziony sprzęt
  • Znaleziona przy złodzieju amfetamina
  • Skradziony sprzęt
Powrót na górę strony