Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi zapobiegli tragedii

Data publikacji 28.09.2015

Szybka reakcja dzielnicowych zapobiegła tragedii. Bez chwili wahania udzielili oni pomocy mężczyźnie, który targnął się na własne życie połykając kilkadziesiąt tabletek antydepresyjnych.

W nocy z piątku na sobotę ( z 25 na 26.09.br.) dyżurny KPP w Płońsku otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonego mężczyzny, że jego brat, 41-letni mieszkaniec gminy Raciąż, najprawdopodobniej zażył bardzo dużą ilość środków psychotropowych, próbuje popełnić samobójstwo. Dzwoniący wskazał przypuszczalne miejsce przebywania brata. Sam z uwagi na dużą odległość od miejsca gdzie się znajdował, nie mógł szybko zareagować.

Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani dzielnicowi z Rewiru Dzielnicowych KPP w Płońsku. Policjanci sprawdzili kilka parkingów mieszczących się przy trasie nr 7. Na jednym z nich, w miejscowości Pawłowo odnaleźli hondę, a w niej siedzącego mężczyznę. Jak się okazało, był nim właśnie wskazany przez dzwoniącego 41-latek. Początkowo mężczyzna nie przyznawał się do zażycia jakichkolwiek leków. Jednak funkcjonariusze nie dali się zwieść. Pomimo tego, że nie wyczuli od mężczyzny woni alkoholu, w ich ocenie jego wygląd i zachowanie wskazywały na to, że jest pod wpływem jakiegoś bliżej nieokreślonego środka lub substancji. Policjanci sprawdzili dokładnie pojazd i na podłodze znaleźli puste opakowania po lekarstwach. Mężczyzna przyznał się do połknięcia 60 tabletek antydepresyjnych oraz do tego, że targnął się na swoje życie z powodu kłopotów osobistych. Funkcjonariusze natychmiast wezwali na miejsce karetkę pogotowia, a 41-latkowi udzielili niezbędnej pomocy. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Gdyby nie szybka i zdecydowana reakcja płońskich dzielnicowych mogło by dojść do tragedii.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony