Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy wygrała wyścig o Puchar Prezydenta Bydgoszczy

Data publikacji 28.09.2015

Reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy powtórzyła ubiegłoroczny scenariusz i zwyciężyła w XXIV Wielkiej Wioślarskiej o Puchar Brdy 2015. Reprezentacja po raz drugi zmierzyła się w wyścigu smoczych łodzi z osadą żołnierzy Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO. I tym razem byli lepsi!

Reprezentacja KWP w Bydgoszczy w ubiegłą sobotę (26.09.br.) zmierzyła się w wyścigu smoczych łodzi o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy, który rozegrany został w ramach XXIV Wielkiej Wioślarskiej o Puchar Brdy 2015. Rywalem, podobnie jak rok wcześniej, była osada złożona z żołnierzy Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO (Joint Force Training Centre), stacjonujących w Bydgoszczy.

W skład załogi KWP w Bydgoszczy weszli policjanci z oddziału prewencji, komisariatu Bydgoszcz Śródmieście oraz komendy wojewódzkiej - 10 wioślarzy, sternik oraz bębniarz. I tym rywale nie mieli szans! Konkurencja rozegrana została na dystansie 200 metrów i prowadzona była do dwóch zwycięstw. Dwa pierwsze wyścigi od razu należały do KWP w Bydgoszczy.

Zwycięstwo potwierdziło bardzo wysoki poziom sprawności i wytrenowania policjantów pełniących służbę głównie na terenie Bydgoszczy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i liczymy, że powtórzą oni sukces podczas kolejnych startów.

Przypominamy: konkurencja rozgrywania wyścigów smoczych łodzi swój kolejny rozkwit odnotowała w latach osiemdziesiątych XX wieku – począwszy od Ameryki Północnej i Europy Zachodniej. Szybko też przekształciła się w jedną z najszybciej rozwijających się dyscyplin sportu.

Międzynarodowa Federacja Smoczych Łodzi grupuje ponad 50 federacji narodowych, a liczba uprawiających ten sport osób szacowana jest na kilkadziesiąt milionów. Jako najbardziej zespołowy z popularnych sportów wodnych, jest szczególnie ceniony przez szkoły, duże firmy i inne instytucje pragnące integrować swoich pracowników, a także propagować zdrowego ducha rywalizacji.

(KWP w Bydgoszczy / wf )  
 

  • wyścig smoczych łodzi
  • Zwycięstwo eprezentacji KWP w Bydgoszczy
  • wyścig smoczych łodzi
  • wyścig smoczych łodzi
  • wyścig smoczych łodzi
  • wyścig smoczych łodzi
Powrót na górę strony