Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Alkohol i narkotyki" – policyjna akcja na Opolszczyźnie

Data publikacji 28.09.2015

Badanie stanu trzeźwości, kontrola prędkości, dokumentów i stanu technicznego pojazdów. To działania opolskich policjantów na drogach województwa. Łącznie w ramach akcji "Alkohol i narkotyki", funkcjonariusze skontrolowali ponad 3 000 kierowców. 7 ze sprawdzonych kierowców straciło prawa jazdy za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości.

W miniony weekend policjanci na drogach Opolszczyzny podczas działań „Alkohol i narkotyki” skontrolowali 3044 kierowców. Oprócz badań stanu trzeźwości, którym poddawani byli kierowcy, funkcjonariusze sprawdzali również prędkość z jaką poruszały się pojazdy oraz ich stan techniczny. 7 kierowców straciło prawa jazdy za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 27-letni kierowca opla, który prowadził samochód bez uprawnień, na dodatek miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. 1,5 promila alkoholu miał również zatrzymany 19-latek. Chłopak w nocy ze swoim o rok młodszym kolegą jechał motorowerem bez oświetlenia, kasków oraz uprawnień do kierowania. Na dodatek jechał po chodniku. W powiecie nyskim kierowca seata prowadził auto, mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Podczas weekendu w Strzelcach Opolskich funkcjonariusze zatrzymali 35-latka. Policjanci zmierzyli prędkość, z jaką poruszała się jego skoda. Miernik pokazał 111 km/h, mężczyzna jechał w terenie zabudowanym. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Celem akcji było skontrolowanie jak największej liczby kierujących, a tym samym wyeliminowanie z ruchu tych, którzy odważyli się wsiąść za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Nietrzeźwi kierowcy są ogromnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.  Dlatego też opolscy policjanci prowadzili, prowadzą i prowadzić będą tego typu akcje na terenie naszego województwa. Wszystko po to by zapobiec łamaniu prawa przez tych, którzy swoją lekkomyślnością doprowadzają do tragicznych w skutkach zdarzeń na drogach.

(KWP Opole / mb)

  • Kontrole drogowe przeprowadzane przez policjantów #1
  • Kontrole drogowe przeprowadzane przez policjantów #2
  • Kontrole drogowe przeprowadzane przez policjantów #3
  • Kontrole drogowe przeprowadzane przez policjantów #4
  • Kontrole drogowe przeprowadzane przez policjantów #5
  • Kontrole drogowe przeprowadzane przez policjantów #6
  • Kontrole drogowe przeprowadzane przez policjantów #7
  • Kontrole drogowe przeprowadzane przez policjantów #8
  • Kontrole drogowe przeprowadzane przez policjantów #9
Powrót na górę strony