Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczali mecz

Data publikacji 28.09.2015

W sobotę rybniccy policjanci, wspierani przez mundurowych z katowickiego i bielskiego oddziału prewencji, zabezpieczali mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami ROW Rybnik i Radomiaka Radom. Mundurowi strzegli bezpieczeństwa mieszkańców Rybnika i kibiców – nie tylko wokół stadionu i na trasach dojazdowych, ale w całym mieście. Policjanci podjęli już działania zmierzające do identyfikacji osób, które podczas meczu odpaliły race świetlne.

Mecz rybnickiej drużyny z drużyną z Radomia od początku traktowany był jako mecz podwyższonego ryzyka. Dlatego też do jego zabezpieczenia skierowano znaczne siły. Dla zwiększenia bezpieczeństwa i zapobieżenia incydentom przed meczem i po nim, rybnickich policjantów wspierali mundurowi z katowickiego i bielskiego oddziału prewencji. Spotkanie, w którym drużyna Radomiaka Radom pokonała piłkarzy ROW Rybnik 3:0, na początku przebiegało bez większych zakłóceń. Niestety, w drugiej części meczu doszło do złamania prawa. W sektorze kibiców drużyny miejscowej rozpostarta została wielkoformatowa flaga - tzw. „sektorówka” - pod którą zamaskowane osoby odpaliły 14 rac świetlnych. W związku z tym zdarzeniem policjanci z grupy szybkiego reagowania rybnickiej komendy zatrzymali jedną osobę. Sprawą teraz zajmują się śledczy. W trakcie zabezpieczenia meczu mundurowi ukarali mandatami karnymi 12 osób za popełnione wykroczenia.

Przypominamy, że osoby które podczas imprezy sportowej używają elementów odzieży lub przedmiotów, dzięki którym ich identyfikacja jest utrudniona lub niemożliwa, podlegają karze ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 2 tys. zł. Przestępstwem jest również wnoszenie lub posiadanie na imprezie masowej wyrobów pirotechnicznych, substancji stwarzających zagrożenie pożarowe, materiałów wybuchowych lub innych niebezpiecznych przedmiotów. Osoba, która łamie ten zakaz popełnia przestępstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat więzienia oraz zakaz wstępu na imprezy masowe.

(KWP Katowice / wf)

  • Policjanci zabezpieczający mecz
  • Policjanci zabezpieczający mecz
  • Kibice na meczu
  • Monitorowanie sytuacji na stadionie
  • Odpalenie rac
  • zabezpieczona maska i raca pseudokibiców

Film Zabeczpieczenie meczu ROW Rybnik vs Radomiak Radom

Pobierz plik Zabeczpieczenie meczu ROW Rybnik vs Radomiak Radom (format mp4 - rozmiar 19.04 MB)

Powrót na górę strony