Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

V Zawody Strzeleckie Służb Mundurowych

Data publikacji 29.09.2015

Już po raz piąty odbyły się zawody strzeleckie służb mundurowych o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Opolu i Prezesa Zarządu Agencji Ochrony GWARANT S.A. w Opolu. Turniej zorganizowano w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej”. W klasyfikacji zespołowej I miejsce zajęli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

W ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej” na Strzelnicy Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Opolu po raz piąty odbyły się zawody strzeleckie służb mundurowych o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Opolu i Prezesa Zarządu Agencji Ochrony GWARANT S.A. w Opolu.

W zawodach uczestniczyło 13 drużyn wystawionych przez: 10 Brygadę Logistyczną w Opolu, Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Opole, Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, Komendę Regionalną Straży Ochrony Kolei w Opolu, Impel Security Polska Sp. z o.o Wrocław BT Opole, Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Opolu, Areszt Śledczy w Opolu, Samodzielny Pododdział Prewencji Policji w Opolu, Izbę Celną w Opolu, Agencję Detektywistyczną Konwoju i Ochrony AGAR w Opolu, Straż Miejską w Niemodlinie, GWARANT Agencję Ochrony S.A. w Opolu i Komendę Miejską Policji w Opolu.

Drużyny startujące w turnieju składały się z trzech zawodników, którzy strzelali – statycznie i dynamicznie na specjalnie przygotowanym torze. Nie wszystkie startujące służby mundurowe posiadają na wyposażeniu broń palną, dlatego też była to dla nich po raz kolejny doskonała okazja, aby sprawdzić się w umiejętnościach strzeleckich.

Puchary i dyplomy oraz podziękowania w imieniu organizatorów wręczył I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Opolu mł. insp. Tadeusz Mucha, Prezes Zarządu GWARANT Agencji Ochrony S.A. w Opolu Pan Edward Kuczer oraz Pan Jan Plewka z Klubu Strzeleckiego GUN – SHOOT.

Pierwsza 3 klasyfikacji indywidualnej:

  • I miejsce – Radosław Wojtarowicz – Agencja Detektywistyki Konwoju i Ochrony AGAR w Opolu
  • II miejsce – Adam Malczewski – Samodzielny Pododdział Prewencji Policji w Opolu
  • III miejsce – Marcin Żełubowski – Komenda Miejska Policji w Opolu

Klasyfikacja zespołowa:

  • I miejsce – Komenda Miejska Policji w Opolu (Marek Witkowski, Michał Kasperski, Marcin Żełubowski)
  • II miejsce – Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Opolu
  • III miejsce – Samodzielny Pododdział Prewencji Policji w Opolu

Zawody miały na celu między innymi integrację służb mundurowych, specjalistycznych uzbrojonych formacji ochronnych, firm ochrony osób i mienia oraz popularyzację i promowanie sportów strzeleckich.

(KWP w Opolu / mw)

  • V Zawody Strzeleckie Służb Mundurowych
  • V Zawody Strzeleckie Służb Mundurowych
  • V Zawody Strzeleckie Służb Mundurowych
  • V Zawody Strzeleckie Służb Mundurowych
Powrót na górę strony