Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Małopolscy policjanci zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o pedofilię

Data publikacji 29.09.2015

Małopolscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o molestowanie małoletnich. Jeden z nich wpadł w ręce stróżów prawa po tym, jak uwiódł nieletnią przez Internet, a następnie zaproponował pieniądze za kontakt seksualny i umówił się na spotkanie. Drugi podejrzany odpowie za dopuszczenie się innej czynnoci seksualnej wobec 11-latka. Obaj zatrzymani wkróce staną przed sądem.

Z policyjnych doświadczeń w zwalczaniu zjawiska pedofilii wynika, że osoby podejrzane o molestowanie małoletnich bardzo często szukają kontaktu z dziećmi, między innymi, poprzez Internet. Kiedy już zostanie nawiązany kontakt  „w sieci”, proponują spotkanie w realu. Dlatego też wszelkie portale społecznościowe monitorowane są przez specjalistów z zakresu przestępstw seksualnych, właśnie pod kątem ujawniania podejrzanych stron czy anonsów mogących narazić dzieci na niebezpieczeństwo.

Tak było i w tym przypadku, kiedy to nowosądeccy policjanci natrafili na dorosłego mężczyznę, który uwodził małoletnich przez Internet. Człowiek ten zamieścił swój dwuznaczny anons na jednym z portali internetowych. Policjanci wykazali się czujnością i bacznie przyglądali się działaniom mężczyzny w sieci. Dzięki ich intensywnej pracy, bardzo szybko udało się ustalić autora niemoralnych propozycji.

Policjanci zatrzymali 50-latka z powiatu nowotarskiego, na gorącym uczynku, w miejscu, gdzie umówił się z nieletnią. W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna poi nawiązaniu kontaktu z małoletnią przez kilka dni korespondował z nią, a następnie zaproponował spotkanie i pieniądze za kontakt seksualny. Czuł się do tego stopnia bezkarny, że nawet wynajął pokój w motelu. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Kolejny zatrzymany, to 37-latek z Krakowa, który  zaczął pojawiać się nieopodal miejsca spotkań grupy chłopców na jednym z osiedli. Jak sam przyznał, jeden z nich, 11-latek, wpadł mu w oko. Mężczyzna podstępem zdobył do dziecka numer telefonu i zaczął wysyłać mu SMS-y z propozycjami. Kilka dni temu mężczyzna podszedł do malca i zaczął go dotykać. 

Powiadomieni przez rodziców dziecka policjanci bardzo szybko wytypowali podejrzanego i zatrzymali 37-latka. Został mu przedstawiony zarzut dopuszczenia się innej czynności seksualnej wobec małoletniego poniżej 15 roku życia.

(KWP w Krakowie / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.41 MB)

Powrót na górę strony