Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali włamywaczy

Data publikacji 29.09.2015

Małopolscy policjanci zatrzymali włamywaczy, którzy podczas ucieczki spowodowali wypadek, a wcześniej grozili bronią. Dwóch z nich wczoraj zostało tymczasowo aresztowanych, trzeci nadal jest poszukiwany.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach wspólnie z funkcjonariuszami z Myślenic zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do salonu gier w Mucharzu. Sprawcy trafili już do aresztu, natomiast ich wspólnik jest nadal poszukiwany.

O kradzieży z włamaniem do salonu gier policję powiadomił jeden z gości pobliskiej restauracji, który zauważył trzech sprawców uciekających z kasetką z pieniędzmi w rękach.

Mężczyzna widząc, że sprawcy odjeżdżają samochodem Renault, pojechał za nimi -  jednocześnie informując o zdarzeniu policjantów. Sprawcy szybko zorientowali się, że są ścigani, więc znacznie przyspieszyli lecz po chwili zderzyli się z jadącym z przeciwka samochodem Opel Astra, a następnie zbiegli z miejsca zdarzenia porzucając pojazd. Poszkodowanym udzielono pomocy i przewieziono ich do szpitala, natomiast w pojeździe, który porzucili podejrzani, policjanci ujawnili pistolet gazowy oraz część zrabowanych pieniędzy.

Policjanci w wyniku własnego rozpoznania wytypowali podejrzanych o dokonanie włamania, grożenie bronią oraz spowodowanie wypadku podczas ucieczki. Dwóch ukrywających się podejrzanych - 30-latka bez stałego miejsca zamieszkania oraz 38-letniego mieszkańca Brzezinki zatrzymano.

Na podstawie zebranych dowodów policjanci potwierdzili, że obaj zatrzymani mają związek z kradzieżą włamaniem do automatów gier. Na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego.

Aktualnie policjanci poszukują trzeciego z włamywaczy.

(KWP Kraków / mb)

Film Policjanci zatrzymali włamywaczy

Pobierz plik Policjanci zatrzymali włamywaczy (format mp4 - rozmiar 26.63 MB)

Powrót na górę strony