Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Ozimka uczestniczyli w konferencji pn. ,,Dopalacze kradną życie”

Data publikacji 29.09.2015

Jest to akcja profilaktyczna, łącząca wszystkie osoby,którym zależy na walce z tymi niebezpiecznymi substancjami.Uczestnicy spotkania mogli zobaczyć jak wyglądają dopalacze i w jak sposób młodzi ludzie je przechowują.

W piątek (25 września br.) w Ozimku odbyła się konferencja pn. ,,Dopalacze kradną życie”. Spotkanie rozpoczął zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Ozimku kom. Stanisław Hadzicki wspólnie z dyrektorem Ośrodka Integracji i Pomocy Społecznej panią Barbarą Katolik.

Podczas konferencji rozmawiano o niebezpieczeństwach związanych z zażywaniem dopalaczy. Funkcjonariusze pokazali między innymi walizkę poglądową zawierającą przykładowe dopalacze oraz urządzenia służące do ich przechowywania i zażywania.

Policjanci przekazali najważniejsze wiadomości na temat dopalaczy i ich zgubnego wpływu na organizm młodego człowieka. Wyjaśnili, jak działają takie środki i jakie skutki mogą wywołać w sferze psychofizycznej.

W spotkaniu uczestniczyli między innymi przedstawiciele szkół z gminy Ozimek, pracownicy socjalni oraz dzielnicowi.

Celem takich spotkań jest przekazanie i uświadamianie młodych ludzi o zagrożeniach i niebezpieczeństwach związanych z zażywaniem dopalaczy oraz innych narkotyków.

( KWP Opole / wf )

  • Konferencja pn. ,,Dopalacze kradną życie"
  • Konferencja pn. ,,Dopalacze kradną życie"
  • Konferencja pn. ,,Dopalacze kradną życie"
Powrót na górę strony