Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowy Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku

Data publikacji 10.12.2007

Na wniosek Komendanta Głównego Policji nadinsp. Tadeusza Budzika, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Grzegorz Schetyna powołał na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Adam Mularza. O 10. nowy komendant został przywitany przez przez kadrę i policjantów w Gdańsku.

Komendant Główny Policji nadinsp. Tadeusz Budzik wprowadził insp. Adama Mularza do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Od dziś więc pomorscy policjanci mają nowego szefa.

Bogate doświadczenie zawodowe, kierowanie jednostkami różnego szczebla w kraju, w tym Komendą Wojewódzką Policji w Białymstoku, spowodowało, że Komendant Główny Policji złożył wniosek do MSWiA o powołanie na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku.

Inspektor ADAM MULARZ urodził się 4 grudnia 1964 r. w Nowym Targu. W resorcie pracuje od 4 października 1983 r., Karierę rozpoczynał w pionie prewencji. Był dowódcą kompanii Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia w Krakowie, zastępcą dowódcy kompanii Oddziału Prewencji KWP w Lublinie oraz pełnił obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. Od sierpnia 2002 r. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, a od 10 kwietnia 2003 r. Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku.

Jest żonaty, ma dwunastoletnią córkę. Jest magistrem politologii – absolwentem Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. Ukończył podyplomowe studia z zakresu zarządzania i marketingu w Wyższej Lubelskiej Szkole Biznesu.

Powrót na górę strony