Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany po wypadku

Data publikacji 29.09.2015

Dziś rano policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali 24–latka, podejrzewanego o spowodowanie wypadku drogowego, w którym zginęła piesza. Wczoraj tuż po 17, na ulicy Ściegiennego w Kielcach, sprawca kierując osobowym volvo, na przejściu dla pieszych potrącił 82–letnią kobietę. Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia. Piesza w wyniku poniesionych obrażeń zmarła na miejscu. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozić może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po godzinie 17:00 na skrzyżowaniu ulic Ściegiennego i Weterynaryjnej w Kielcach doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Nieznany wówczas sprawca, który kierował osobowym pojazdem nieznanej marki, potrącił 82–letnią kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych. W wyniku poniesionych obrażeń seniorka zmarła na miejscu. Natomiast kierujący odjechał z miejsca zdarzenia.

Sprawą od razu zajęli się kieleccy policjanci. Dzięki podjętym czynnościom funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach ustalili i zabezpieczyli pojazd, którym kierował sprawca. Okazało się, że było to osobowe volvo. Stróże prawa podejrzewali, że odpowiedzialny za to zdarzenie był 24–letni mieszkaniec Kielc, który ukrywał się po wypadku. Mając świadomość, że jego zatrzymanie jest tylko kwestią czasu, sam zgłosił się do Prokuratury Rejonowej w Kielcach. Mężczyzna został zatrzymany. Teraz śledczy będą wyjaśniać wszystkie okoliczności tego wypadku.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozić może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.   

( KMP Kielce / wf )

Powrót na górę strony