Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci kontrolowali miejsca dla inwalidów

Data publikacji 29.09.2015

Pośpiech, roztargnienie, a często również świadome lekceważenie przepisów to przyczyny, z powodu których nieuprawnieni do tego kierowcy parkują na miejscach przeznaczonych dla inwalidów. Policjanci ruchu drogowego z Komendy Miejskiej w Gorzowie postanowili sprawdzić jak często dochodzi do takich sytuacji. Już w pierwszej godzinie akcji bloczki mandatowe zapełniły się wpisami.

Nawet wysokie kary i groźba odholowania pojazdu nie zniechęcają części kierowców do pozostawienia samochodu na miejscu przeznaczonym dla inwalidy. Sytuacje takie możemy obserwować często na parkingach przed marketami i na osiedlowych uliczkach. Postępujący w ten sposób kierujący najczęściej tłumacza się pośpiechem, brakiem innych wolnych miejsc lub roztargnieniem. Bywa jednak, że nie ukrywają swoich intencji i wprost tłumaczą, że skorzystali ich zdaniem z okazji, bo miejsce stało puste.

Policjanci ruchu drogowego z gorzowskiej Komendy Miejskiej Policji postanowili przypomnieć zmotoryzowanym o obowiązujących przepisach. We wtorek /29.09/ od rana do godzin popołudniowych poddali kontroli większość tzw. kopert dla inwalidów, zlokalizowanych na terenie miasta. Wnioski płynące z jednodniowej akcji potwierdzają przypuszczenia. Część kierowców wykazuje się wyjątkową nonszalancją połączoną z lekceważącym stosunkiem do przyjętych norm. Zmotoryzowani przyłapani na takim podejściu znajdują szereg wytłumaczeń dla swego zachowania. Najczęściej powodem jest pośpiech. Podczas wtorkowych działań policjanci postępowali tak jak nakazuje im prawo. Przypadki nieuprawnionego parkowania kończyły się mandatem. Przeprowadzone kontrole wskazują również, że spora grupa osób korzystających w przeszłości z udogodnień utraciła już taką możliwość. Co bardziej sprytni starają się parkować na kopercie korzystając z nieobowiązujących już legitymacji, których właścicielem jest zupełnie inna osoba. W związku z tym policjanci przypominali również, że po nowelizacji przepisów należy posługiwać się nowym wzorem legitymacji, a jej brak równoważny jest z brakiem uprawnień.

Działania gorzowskich policjantów ruchu drogowego prowadzone były przez cały wtorek. Do godziny 13 mundurowi mieli już jednak podstawy by nałożyć 17 mandatów. Każdy z nich w wysokości 500 zł. To dotkliwa kara, jednak jej egzekwowanie jest zasadne. Policjanci z Gorzowa potwierdzają, że o kontroli miejsc przeznaczonych do parkowania przez inwalidów pamiętają w codziennej służbie, a podobną akcję kontrolną powtórzą już w przyszłym miesiącu.

( KWP Gorzów / wf )
 

  • kontola samochodu stojącego na miejscu dla inwalidów
  • kontrola samochodu stojącego na miejscu dla inwalidów
  • mandat
  • kontrola samochodu stojącego na miejscu dla inwalidów
  • kontrola samochodu stojącego na miejscu dla inwalidów
  • kontrola samochodu stojącego na miejscu dla inwalidów
Powrót na górę strony