Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nożownik zatrzymany

Data publikacji 29.09.2015

Świętochłowiccy policjanci zatrzymali 25-latka z Chorzowa. Mężczyzna w centrum miasta zaatakował nożem dwóch mężczyzn. Został zatrzymany chwilę po zdarzeniu. Będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Wszystko rozegrało się na jednej z głównych ulic w centrum Świętochłowic. Młodemu mężczyźnie, który kopał w ścianę sklepu uwagę zwrócił stojący obok na przystanku 27-letni chorzowianin. Młodzieniec krzyknął do 27-latka coś obraźliwego, a następnie oddalił się. W międzyczasie do stojącego na przystanku mężczyzny doszedł jego ojciec. Po paru chwilach pojawił się również 25-letni chorzowianin, który wcześniej kopał ścianę. Trzymanym w ręku nożem kuchennym zaatakował obu stojących na przystanku mężczyzn. W wyniku ataku jeden z nich został zraniony w ramię, a drugi w plecy.

Powiadomiony o zdarzeniu patrol prewencji kilka chwil po zdarzeniu zatrzymał agresora. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. 25-latek działał w warunkach powrotu do przestępstwa czyli recydywy. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Odpowie przed sądem za uszkodzenie ciała obu mężczyzn. Prokurator zastosował wobec niego zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz oddał zatrzymanego pod policyjny dozór.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony