Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne programy za 50 tys. zł

Data publikacji 29.09.2015

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, współpracując z kancelarią prawniczą zajmującą się ochroną praw własności, zabezpieczyli w jednej z katowickich firm nielegalne programy komputerowe. Firma, najprawdopodobniej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, weszła w posiadanie specjalistycznych programów, wykorzystując je w swojej działalności gospodarczej. Wartość nielegalnego oprogramowania oszacowano wstępnie na prawie na 50 tys. zł.

Prowadzone w tej sprawie śledztwo zostało poprzedzone zgłoszeniem kancelarii prawniczej zajmującej się ochroną praw własności. W trakcie zbierania materiału dowodowego śledczy ustalili, że jedna z firm działających w Katowicach w nielegalny sposób uzyskała programy komputerowe. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej, bez zgody osób uprawnionych, wykorzystywała je oferując usługi geodezyjne.

Na komputerze stróże prawa znaleźli nielegalne kopie programu projektowego oraz programy biurowe. Ich wartość oszacowano wstępnie na blisko 50 tys. zł. Za nielegalne użytkowanie oprogramowania i osiąganie z tego tytułu korzyści majątkowych sprawcom grozi pięcioletni pobyt w więzieniu.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony