Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad 6 tys. paczek papierosów pochodzących z przemytu

Data publikacji 30.09.2015

Ponad sześć tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli policjanci ostrołęckiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. Straty skarbu państwa w tym przypadku to blisko 100 tys. złotych.

W poniedziałek rano policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją rozpoczęli  na terenie osiedla Wojciechowice przeszukanie obiektu, na terenie którego - jak ustalili funkcjonariusze - przechowywane były wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

W tym samym czasie ostrołęccy policjanci prowadzili działania w innych miejscach na podstawie uzyskanych informacji przeszukując kolejne mieszkania i budynki gospodarcze na terenie w gminy Olszewo-Borki. Tu policjanci zabezpieczyli dalsze produkty. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad sześć tysięcy paczek papierosów, oczywiście nie posiadały one polskich znaków skarbowych akcyzy. Właścicielem budynków, na terenie których znaleziono wyroby tytoniowe, jest 55-letni mężczyzna, a straty skarbu państwa  w tym przypadku to blisko 100 tys. złotych. Przestępstwo to jest zagrożone karą do trzech lat pozbawienia wolności.

(KWP Radom / mb)

  • Zabezpieczone papierosy
  • Zabezpieczone papierosy
  • Zabezpieczone papierosy

Film Policjanci zabezpieczyli ponad 6 tys. paczek papierosów pochodzących z przemytu

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci zabezpieczyli ponad 6 tys. paczek papierosów pochodzących z przemytu (format flv - rozmiar 3.58 MB)

Powrót na górę strony