Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana dziupla samochodowa i zatrzymane 3 osoby

Data publikacji 30.09.2015

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozić może trzem mężczyznom, zatrzymanym przez dolnośląskich policjantów, a podejrzanym o paserstwo mienia znacznej wartości. W zlikwidowanej przez funkcjonariuszy dziupli samochodowej, gdzie trafiały auta skradzione głównie poza granicami naszego kraju, zabezpieczono podzespoły m.in. od Audi Q7 o wartości ponad 200 tys. zł oraz innych aut marki Audi i Volkswagen. Zatrzymani usłyszeli już w tej sprawie zarzuty.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z legnickiej komendy miejskiej i komendy wojewódzkiej we Wrocławiu, zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, w tym przestępczości samochodowej, w wyniku podjętych działań, zatrzymali 3 mężczyzn podejrzewanych o demontaż kradzionych samochodów. Zatrzymani, to mieszkańcy powiatu legnickiego, w wieku od 20 do 47 lat. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy zajmujących się tą sprawą, do zlikwidowanej dziupli, zlokalizowanej na prywatnej posesji, trafiały samochody skradzione głównie na terenie Niemiec. Na miejscu policjanci znaleźli i zabezpieczyli sporą ilość podzespołów. Już wstępna identyfikacja wykazała, że są to części pochodzące m.in. z samochodu marki Audi Q7 o wartości ponad 200 tys. złotych.

Kolejne zabezpieczone elementy pochodziły m.in. z samochodów marki Audi A6, Volkswagen Passat oraz Volkswagen Transporter, figurujących jako utracone na terenie Niemiec w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Obecnie trwa jeszcze identyfikacja pozostałych, zabezpieczonych części.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty paserstwa mienia o znacznej wartości, co w świetle obowiązujących przepisów zagrożone jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP Wrocław / mb)

  • Dziupla samochodowa
  • Dziupla samochodowa
  • Dziupla samochodowa
Powrót na górę strony