Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wprowadził do obrotu towary z podrobionymi znakami znanych marek

Data publikacji 30.09.2015

Wrocławscy policjanci z komendy wojewódzkiej zajmujący się na co dzień walką z przestępczością w cyberprzestrzeni wspólnie z funkcjonariuszami z komendy miejskiej zabezpieczyli produkty z podrobionymi znakami handlowymi w związku z ujawnieniem nielegalnego procederu polegającego na oferowaniu ich do sprzedaży. Jak wynika ze wstępnych szacunków, podejrzewany w tej sprawie mężczyzna tylko w ciągu dwóch lat sprzedał za pośrednictwem internetu tego typu produkty służące do higieny jamy ustnej oraz do golenia, za kwotę nie mniejszą niż 100 tys. zł. Za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością wrocławskiej komendy wojewódzkiej wspólnie z funkcjonariuszami z komendy miejskiej w wyniku czynności operacyjnych zlikwidowali nielegalny proceder polegający na sprzedaży produktów z podrobionymi znakami handlowymi. Policjanci przeszukali dwa mieszkania zajmowane przez 25 – letniego mężczyznę, podejrzewanego o prowadzenie niezgodnej z prawem działalności. W wyniku przeszukań zabezpieczyli towar o wartości ponad 18 tysięcy złotych.

Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca oferował za pośrednictwem jednego z portali aukcyjnych produkty znanych marek z podrobionymi znakami towarowymi, służące do higieny jamy ustnej oraz do golenia. Jak wynika ze wstępnych ustaleń w tej sprawy, sprzedawane towary były o niskiej jakości. W przypadku reklamacji produktów ze strony kupujących, kontakt ze sprzedawcą był utrudniony.

W toku prowadzonych czynności wstępnie oszacowano, że w okresie ostatnich dwóch lat podejrzany sprzedał za pośrednictwem internetu tego typu produkty za kwotę nie mniejszą niż 100 tysięcy złotych. Obecnie nadal wyjaśniane są okoliczności tej sprawy.

Za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KWP we Wrocławiu / ig

  • Zabezpieczony towar
  • Zabezpieczony towar
  • Zabezpieczony towar
Powrót na górę strony