Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono nielegalną broń i amunicję

Data publikacji 30.09.2015

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie ujawnili i zabezpieczyli nielegalną broń i amunicję. Do śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łukowie zatrzymano 5 mężczyzn w wieku od 32 do 58 lat, mieszkańców powiatów ryckiego i puławskiego. Podczas realizacji policjanci zabezpieczyli blisko 1500 szt. amunicji, 11 jednostek broni oraz elementy broni palnej. Za handel i posiadanie bez zezwolenia broni palnej i amunicji kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie wspierani przez funkcjonariuszy z innych wydziałów, a także powiatów ryckiego i puławskiego weszli pod kilka wcześniej ustalonych adresów. W czynnościach uczestniczyli także policjanci z Laboratorium Kryminalistycznego KWP.

Policyjne czynności i przeszukania prowadzone były w związku z trwającym od ubiegłego roku śledztwem nadzorowanym przez Prokuraturę Rejonową w Łukowie. Do przeszukań doszło na terenie dwóch powiatów: ryckiego i puławskiego. Funkcjonariusze przeszukali kilka budynków gospodarczych i mieszkań. Zabezpieczyli tam blisko 1500 szt. amunicji, elementy broni palnej oraz 11 sztuk broni, m.in.: pistolety, rewolwer, karabin, sztucery - w tym jeden z zamontowaną lunetą celowniczą. 

Do sprawy zatrzymano pięciu mężczyzn w wieku od 32 do 58 lat.  Dzisiaj z zatrzymanymi wykonywane będą dalsze czynności procesowe. Wszyscy zatrzymani doprowadzeni zostaną do Prokuratury Rejonowej w Łukowie. Śledztwo prowadzone jest w kierunku posiadania oraz handlu nielegalną bronią i amunicją.

Teraz policjanci i prokuratorzy ustalają w jaki sposób mężczyźni weszli w posiadanie nielegalnego arsenału i jakie korzyści mogli odnieść ze sprzedaży broni. Grozić im może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 23.53 MB)

Powrót na górę strony