Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekali z narkotykami – po pościgu zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy

Data publikacji 30.09.2015

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji działając z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zatrzymali dwie osoby podejrzane o przestępstwa narkotykowe. Mężczyźni przewozili samochodem blisko 1000 porcji metaamfetaminy i nie chcieli zatrzymać się do kontroli drogowej. Zostali ujęci przez policjantów po krótkim pościgu. Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowej zagrożone jest karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

26 września tego roku na terenie gminy Marciszów policjanci podjęli działania związane z zatrzymaniem osób, co do których istniało podejrzenie, że mogą posiadać narkotyki. Mężczyźni przemieszczali się szybko osobowym Audi i pomimo sygnałów do zatrzymania dawanych przez funkcjonariuszy nie reagowali oraz zaczęli uciekać. Zostali zatrzymani po krótkim pościgu w wyniku działań blokadowo - pościgowych na drodze krajowej nr 5. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy powiatu kamiennogórskiego w wieku 21 i 25 lat.

Podczas przeszukania policjanci przy jednym z mężczyzn ujawnili i zabezpieczyli blisko 1000 porcji metaamfetaminy. Następnie obaj trafili do aresztu.

25-latkowi przedstawiono już zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej. Za popełniony czyn zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozić mu może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP Wrocław / mb)

Powrót na górę strony