Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia "Horyzont" zakończone

Data publikacji 30.09.2015

Ponad 200 osób ewakuowano w jednego z budynków przy ul. Boborowieckiej. W toalecie przychodni znaleziono bowiem podejrzany pakunek, który mógł się okazać ładunkiem wybuchowym. Na miejsce przyjechali mokotowscy policjanci, funkcjonariusze Wydziału Realizacyjnego KSP, Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe i przedstawiciel Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Cała akcja była przeprowadzona bardzo sprawnie – pakunek został zneutralizowany. Na szczęście to tylko ćwiczenia pod kryptonimem „Horyzont”.

Przed godz. 11.00 do przychodni przy ul. Bobrowieckiej zadzwonił mężczyzna i powiadomił o podłożeniu ładunku wybuchowego w jednej z toalet na parterze budynku B. Na miejsce natychmiast pojechały wszystkie służby. Zadaniem policjantów z KRP było sprawdzenie budynków i dopilnowanie akcji ewakuacyjnej. Jeden z funkcjonariuszy z uprawnieniami minersko-pirotechnicznymi sprawdził wskazaną toaletę i stwierdził, że rzeczywiście jest tam porzucona reklamówka. Na miejsce wezwano Straż Pożarną, Pogotowie Ratunkowe, służby miejskie i Wydział Realizacyjny KSP, który miał zabezpieczyć pakunek. Cała akcja trwała niespełna godzinę i zarówno pracownicy, jak i pacjenci mogli bezpiecznie powrócić do przychodni.

Taki scenariusz ćwiczeń pod kryptonimem „Horyzont” przygotowali policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II. Celem było zgranie działań wszystkich służb na miejscu zdarzenia. Całość zdaniem dowódcy tej akcji przebiegła bez zarzutu.

(KSP / mb)

  • Działania policjantów podczas ćwiczeń "Horyzont" #1
  • Działania policjantów podczas ćwiczeń "Horyzont" #2
  • Działania policjantów podczas ćwiczeń "Horyzont" #3
  • Działania policjantów podczas ćwiczeń "Horyzont" #4
  • Działania policjantów podczas ćwiczeń "Horyzont" #5
  • Działania policjantów podczas ćwiczeń "Horyzont" #6
Powrót na górę strony