Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzili kilkadziesiąt telefonów komórkowych

Data publikacji 30.09.2015

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku we współpracy z mundurowymi z Kartuz zatrzymali czterech mężczyzn podejrzewanych o oszustwa i fałszowanie dokumentów. Podczas przeszukania ich mieszkania mundurowi zabezpieczyli m.in. zapakowane w kartony telefony komórkowe, podrobione dowody osobiste i sprzęt służący do ich wytwarzania. Wartość zarzucanych wyłudzeń to ponad 100 tys. zł. Dwóch z zatrzymanych mężczyzn, tj.22 i 34-latek zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci gdańskiej komendy wojewódzkiej z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej pracowali nad wyjaśnieniem sprawy wyłudzeń telefonów komórkowych od operatorów różnych sieci. Z ustaleń operacyjnych wynikało, że sprawcy fałszowali dokumenty i na ich podstawie kupowali u różnych operatorów sieci telefony komórkowe i nie wywiązywali się ze zobowiązań.

Zdobyte informacje doprowadziły policjantów do 22-letniego mieszkańca województwa dolnośląskiego. Mundurowi zatrzymali go w Kartuzach, w chwili gdy na podstawie sfałszowanego dowodu osobistego- od jednego z operatorów sieci komórkowej - usiłował wyłudzić 5 telefonów komórkowych o wartości ponad 22 tys. zł. Był kompletnie zaskoczony. Funkcjonariusze dotarli do domu, w którym mężczyzna zamieszkiwał i tam zastali kilka osób. Trzy z nich, jako podejrzewane o udział w przestępczym procederze zostały zatrzymane.

Podczas przeszukania tego mieszkania mundurowi znaleźli 20 telefonów komórkowych, zapakowanych w oryginalne kartony, laptopy, karty pamięci, pamięci zewnętrzne, kilkadziesiąt kart sim, wzorniki i znaki holograficzne, urządzenie do drukowania kart plastikowych, podrobione dowody osobiste oraz sprzęt służący do ich wytwarzania.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty. Dwóch z nich, podejrzanych o oszustwa i fałszowanie dokumentów, zostało tymczasowo aresztowanych. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa, policjanci sprawdzają kolejne jej wątki.

KWP w Gdańsku / ig

Film Wyłudzili kilkadziesiąt telefonów komórkowych

Pobierz plik Wyłudzili kilkadziesiąt telefonów komórkowych (format mp4 - rozmiar 2.18 MB)

Powrót na górę strony