Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

STOP cyberprzemocy, dopalaczom i przestępczości nieletnich” – specjaliści rozmawiali z młodzieżą o zagrożeniach

Data publikacji 01.10.2015

Policjanci z Milicza wraz z zaproszonymi gośćmi rozpoczęli profilaktyczne spotkania z młodzieżą gimnazjalną, podczas których poruszane są treści związane z przestępczością nieletnich, cyberprzemocą oraz zagrożeniami dotyczącymi zażywania środków odurzających, w tym także tzw. dopalaczy.

Pierwsze spotkanie odbyło się 29 września br. o godzinie 11.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Miliczu, a wzięło w nim udział 250 uczniów Społecznego Gimnazjum AD Astra oraz uczniów klas I Liceum Ogólnokształcącego w Miliczu. Problematykę związaną z dopalaczami przedstawiła Marta Bełza pracownik Sekcji Oświaty Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Miliczu. Następnym tematem była cyberprzemoc oraz bezpieczeństwo w sieci internetowej. Ta problematyka została zaprezentowana w formie prezentacji multimedialnej i wykładu przez doktorantkę Uniwersytetu Wrocławskiego Annę Rabiak.

Druga godzina spotkania dotyczyła odpowiedzialności prawnej i przestępczości osób nieletnich, którą przedstawili specjaliści zajmujący się problematyką nieletnich z Komendy Powiatowej Policji w Miliczu asp. szt. Rafał Radny i asp. szt. Dariusz Kaczmarek.

Rozpoczęty wtorkowym spotkaniem cykl pogadanek jest kontynuacją cyklicznych działań podejmowanych przez milickich policjantów mających na celu uświadamianie młodzieży o zagrożeniach oraz ograniczanie przestępczości i demoralizacji nieletnich.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony