Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzież sprzętu o wartości 130 tys. zł

Data publikacji 01.10.2015

Policjanci z Ełku i Pisza zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do pomieszczeń przedsiębiorstwa w Ełku i ukradli stamtąd samochód ciężarowy marki Citroen Jumper oraz elektronarzędzia i sprzęt budowlany o łącznej wartości blisko 130 tys. zł. Kryminalni odzyskali skradzione auto, a mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Obaj byli już wcześniej karani za podobne przestępstwa, dlatego teraz odpowiedzą w warunkach tzw. recydywy. Grożą im kary nawet 15 lat pozbawienia wolności.

10 września br. ełccy policjanci zostali poinformowani o włamaniu do pomieszczeń jednej z firm, skąd skradziony został ciężarowy Citroen Jumper oraz różnego rodzaju elektronarzędzia i sprzęt budowlany. Straty zostały oszacowane na blisko 130 tys. zł.

Kryminalni natychmiast podjęli działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców oraz odzyskanie skradzionych przedmiotów. Wykonane czynności procesowe i zaawansowna praca operacyjna, a także nawiązana ścisła współpraca z policjantami z sąsiednich jednostek, pozwoliły ustalić sprawców kradzieży z włamaniem. Okazali się nimi 29-letni mieszkaniec Ełku i jego 24-letni kolega.

Dzięki podjętej współpracy ełccy i piscy funkcjonariusze wspólnie zatrzymali sprawców, którzy ukrywali się na terenie powiatu piskiego. Policjanci odzyskali skradzionego citroena i przekazali go prawowitemu właścicielowi. Policjanci nadal pracują nad odzyskaniem pozostałych skradzionych przedmiotów.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Jak się okazało, obaj byli już wcześniej karani za podobne przestępstwa, dlatego teraz odpowiedzą w warunkach tzw. recydywy za co grożą im kary nawet 15 lat pozbawienia wolności. Sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec podejrzanych tymczasowego aresztu na okres 2 miesięcy.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony