Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stop agresji na drogach

Data publikacji 01.10.2015

Kierowca audi chwycił za siekierę, jadący fordem wyjął pistolet hukowy. Tak wyglądała kłótnia dwóch kierowców na drodze krajowej 11. „Pogodzili” ich interweniujący policjanci. Brawura i agresja, jest niezwykle niebezpiecznym i niestety częstym zjawiskiem na naszych drogach. Policjanci na Opolszczyźnie bezwzględnie walczą i walczyć będą z tego typu zachowaniem.

Brawura i agresja na drogach objawia się przede wszystkim ignorowaniem przepisów przez niektórych kierujących, stwarzaniem przez nich niebezpiecznych sytuacji. Część kierowców zwiększa prędkość, jedzie zderzak w zderzak, gwałtownie hamuje czy zajeżdża drogę innym. Niejednokrotnie z pozoru niegroźne zdarzenie bardzo szybko przeradza się w wyzwiska, wygrażanie pięściami, a nawet w rękoczyny. Taka właśnie sytuacja miała miejsce w powiecie kluczborskim.

Tam, na drodze krajowej nr 11, niedaleko Byczyny, doszło do awantury i szarpaniny. Jak ustalili interweniujący policjanci, wszystko zaczęło się gdy 27-letni kierowca audi wyprzedził osobowego forda. Wtedy, zdenerwowany tym manewrem jadący fordem 21-latek, zaczął na niego trąbić i pokazywać mu obraźliwe gesty. Po chwili obaj kierowcy zjechali na pobocze. Wówczas 21-latek wyjął pistolet hukowy, a kierowca audi - siekierę. Na szczęście awantura skończyła się na krzykach i nikt nie odniósł obrażeń. „Pogodzili” ich interweniujący policjanci. Sprawa najprawdopodobniej znajdzie swój finał w sądzie.

Tylko w miniony weekend policjanci z Olesna, zatrzymali czterech piratów drogowych. Nieodpowiedzialni kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość,  w obszarze zabudowanym, o ponad 50 km/h. Niechlubnym rekordzistą okazał się 56-latek, który pędził audi mając na liczniku 130 km/h. Kierowca osobówki, dodatkowo wyprzedał na „podwójnej ciągłej” i w rejonie skrzyżowania. Jego niebezpieczną i brawurową jazdę, zakończyli policjanci patrolujący nieoznakowanym radiowozem drogę krajową nr 43. Niewiele mniej miała na liczniku 62-letnia kierująca samochodem kia. Kobieta w miejscowości Turza przekroczyła dozwoloną prędkość o 59 km/h.

W opolskiej Policji powołany został specjalny zespół funkcjonariuszy do zwalczania niebezpiecznych zachowań na drodze. Policjanci otrzymali już blisko 600 filmów i zdjęć od kierowców, którzy zarejestrowali różnego rodzaju niebezpieczne i agresywne zachowania na drodze. 

(KWP Opole/mb)

Film Stop agresji na drogach

Pobierz plik Stop agresji na drogach (format mp4 - rozmiar 2.98 MB)

Powrót na górę strony