Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Był już 9-krotnie karany za wykroczenia w ruchu drogowym. Tym razem zdobył 3 mandaty i 26 punktów karnych

Data publikacji 01.10.2015

Nidziccy policjanci zatrzymali na krajowej „siódemce” kierowcę, który popełnił szereg wykroczeń. Dwukrotne przekroczenie prędkości, w tym o 84 km/h, wyprzedzanie pojazdów na zakazie, podwójnej linii ciągłej oraz przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia, jazda powierzchnią wyłączoną z ruchu, to grzechy kierowcy lexusa. Jak się okazuje, 41-latek z województwa mazowieckiego w przeszłości był już 9-krotnie karany za wykroczenia popełnione w ruchu drogowym.

Wczoraj policjanci z ruchu drogowego, podczas pełnienia służby nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem na drodze krajowej nr 7 na wysokości miejscowości Litwinki, zauważyli samochód, który w nieprawidłowy sposób wyprzedzał inne pojazdy. Kierowca lexusa wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej, wjeżdżając na powierzchnię wyłączoną z ruchu, przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać ten pojazd do kontroli w związku z popełnionymi wykroczeniami. Zanim jednak do tego doszło kierowca jadąc w kierunku Gdańska zdążył jeszcze dwukrotnie przekroczyć prędkość na „90” o 52 i 84 km/h. 41- latek wyprzedzał inne pojazdy na zakazie oraz przekroczył podwójną linię ciągłą.

W związku z popełnieniem kilku wykroczeń w różnym czasie i miejscu funkcjonariusze nałożyli na kierującego 3 mandaty karne w wysokości po 500 złotych każdy oraz 26 punktów karnych. Mężczyzna odmówił ich przyjęcia. Jego sprawą zajmie się sąd.    

Mieszkaniec województwa mazowieckiego od 2010 roku był już 9-karany za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym. 6 razy za przekroczenie prędkości, raz za spowodowanie kolizji, wyprzedzanie na skrzyżowaniu oraz za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa.  

(KWP Olsztyn / mb)

Film Był już 9-krotnie karany za wykroczenia w ruchu drogowym. Tym razem zdobył 3 mandaty i 26 punktów karnych

Pobierz plik Był już 9-krotnie karany za wykroczenia w ruchu drogowym. Tym razem zdobył 3 mandaty i 26 punktów karnych (format mp4 - rozmiar 27.34 MB)

Powrót na górę strony