Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwsza pomoc zamiast mandatu

Data publikacji 01.10.2015

Wczoraj na ulicach Będzina i Siewierza policjanci przeprowadzili akcję "Pierwsza pomoc zamiast mandatu". Każdy z 16 przyłapanych na "drobnych" wykroczeniach kierowców skorzystał z możliwości szkolenia z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej. Organizatorami akcji obok Komendy Powiatowej Policji w Będzinie było Starostwo Powiatowe w Będzinie i Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej.

Główna idea, jaka przyświecała wczorajszej akcji będzińskich stróżów prawa, to podnoszenie umiejętności udzielania przez kierowców pierwszej pomocy przedmedycznej, a także propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze. Policjanci z będzińskiej drogówki działania rozpoczęli od kontroli prędkość pojazdów przy ulicy Małobądzkiej w Będzinie. Po południu mundurowi wraz z ratownikami medycznymi przenieśli się do Siewierza, na ulicę Kielecką.  

Uwaga policjantów z drogówki skupiona była także na innych drobnych wykroczeniach, takich jak jazda bez włączonych świateł lub bez pasów bezpieczeństwa. W ramach pouczenia stróże prawa zaoferowali szkolenie łącznie 16 kierowcom - sprawcom wykroczeń drogowych. To jednak nie jedyni szkolący się wczoraj kierowcy.  Pięć osób siedzących wczoraj za kierownicą samochodu pomimo, iż nie popełnili żadnego wykroczenia, również przystąpiło do szkolenia. Jak wszyscy zgodnie stwierdzili, podobne akcje są bardzo potrzebne by stale podnosić poziom wiedzy i umiejętności kierowców w zakresie udzielania pierwszej pomocy. 

(KWP Katowice / mb)

  • Ćwiczenia z pierwszej pomocy
  • Ćwiczenia z pierwszej pomocy
  • Ćwiczenia z pierwszej pomocy

Film Pierwsza pomoc zamiast mandatu

Pobierz plik Pierwsza pomoc zamiast mandatu (format mp4 - rozmiar 27.28 MB)

Powrót na górę strony