Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„MOŻESZ TO ZMIENIĆ” - kampania społeczna

Data publikacji 02.10.2015

„MOŻESZ TO ZMIENIĆ” to tytuł kampanii społecznej, w której uczestniczyli opolscy policjanci. Jej celem jest zachęcenie mieszkańców dużych miast do reagowania w sytuacji, kiedy są świadkami przestępstwa. Patronat medialny nad przedsięwzięciem objęła między innymi Komenda Główna Policji.Jej celem jest zmiana sposobu myślenia i postaw ludzi którzy są świadkami przestępstwa.

W opolskim ratuszu odbyła się kampania pod nazwą ,,Możesz to zmienić”.  Jej celem jest  zmiana sposobu myślenia i postaw ludzi którzy są świadkami  przestępstwa. Akcja swoim zasięgiem obejmuje cała Polskę i skierowana jest przede wszystkim do młodych ludzi. Między innymi w kinie czy też środkach komunikacji miejskiej będzie można zobaczyć spot promujący kampanię.

Podczas konferencji nie zabrakło policjantów z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Opolu. Funkcjonariusze mówili jak należy się zachować w sytuacji kiedy zagrożone jest ludzkie życie. Każdy z nas może potrzebować pomocy i będzie jej oczekiwał od drugiego człowieka, dlatego nie bądźmy obojętni – możemy to zmienić. Mimowolni świadkowie widząc napad, powinni zareagować, pomóc ofierze pamiętając przy tym o własnym bezpieczeństwie. Czasem wystarczy tylko jeden telefon, aby uratować ludzkie życie. Jednak często przechodzimy obojętnie pomimo płaczu, krzyku, czy wyraźnego wołania o pomoc. Tu rodzi się problem, ponieważ powstaje zjawisko przyzwolenia społecznego, które ułatwia napastnikom atakowanie kolejnych ofiar.

Patronat medialny na przedsięwzięciem objęła między innymi Komenda Główna Policji.

KWP w Opolu/ah

 

Powrót na górę strony