Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano 5 mężczyzn podczas demontażu skradzionego pojazdu

Data publikacji 02.10.2015

Dolnośląscy policjanci zlikwidowali kolejną "dziuplę samochodową" i zabezpieczyli części pojazdów skradzionych na terenie Niemiec. Funkcjonariusze odzyskali też osobowe audi o wartości 60 tys. zł. Pozostałe podzespoły są nadal identyfikowane przez policjantów. Na gorącym uczynku zatrzymano 5 osób, które demontowały części ze skradzionego dzień wcześniej auta. Zatrzymanym grozić może teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy i Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspierani przez funkcjonariuszy ze Zgorzelca oraz Złotoryi ujawnili i zabezpieczyli samochód utracony na terenie Niemiec. Osobowe audi o wartości 60 tysięcy złotych przechowywane było w hali magazynowej na terenie powiatu złotoryjskiego.

Policjanci na gorącym uczynku zatrzymali 5 mężczyzn, którzy byli w trakcie rozmontowywania jednego ze skradzionych wcześniej samochodów. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy powiatu trzebnickiego w wieku 24 i 35 lat oraz 38, 39 i 40 latek mieszkający na terenie Legnicy.

Realizując dalsze czynności w tej sprawie funkcjonariusze znaleźli też sporą ilość części samochodowych m.in. drzwi, siedzenia oraz elementy elektroniczne pochodzące z innych pojazdów skradzionych na terenie Niemiec. Obecnie pozostałe niezidentyfikowane do tej pory elementy są nadal sprawdzane przez policjantów.

Wszyscy zatrzymani trafili prosto do aresztu i teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Zgromadzony na ten moment przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie już dwóm zatrzymanym zarzutów paserstwa. Za tego typu czyn w świetle obowiązujących przepisów grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony