Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie uratował życie 55-letniemu mężczyźnie

Data publikacji 02.10.2015

Gdyby nie szybka reakcja sierż.sztab. Łukasza Jankowskiego, który zareagował na wołanie dobiegające z jednego z mieszkań, 55-latek potrzebujący pomocy mógłby nie przeżyć. Funkcjonariusz ustalił mieszkanie z którego dochodziło wołanie, udzielił półprzytomnemu mężczyźnie pierwszej pomocy i wezwał pogotowie. 55-latek trafił do szpitala.

23 września, w godzinach popołudniowych, będący po służbie policjant z KMP Tarnów, sierż. sztab. Łukasz Jankowski, przechodząc koło kilkupiętrowej kamienicy usłyszał wołanie o pomoc dochodzące z mieszkania z wyższych pięter. Wołanie to z każdą chwilą było coraz słabsze. Policjant natychmiast  wszedł do budynku i próbował ustalić, w którym mieszkaniu może przebywać osoba potrzebująca pomocy. Na szczęście mieszkanie to, jak się okazało, usytuowane na 3 piętrze, nie było zamknięte. Kiedy funkcjonariusz wszedł do środka wołanie już ustało. W jednym z pokojów leżał mężczyzna, który nie miał już siły wzywać pomocy. Policjant przystąpił do udzielania pierwszej pomocy i wezwał pogotowie ratunkowe. Po przybyciu ratowników medycznych mężczyzna natychmiast został przewieziony do tarnowskiego szpitala, gdzie udzielono mu specjalistycznej pomocy medycznej.

Jak się okazało, tarnowski policjant znalazł 55-latka w ostatniej chwili. Gdyby nie szybka reakcja funkcjonariusza, mężczyzna mógłby nie przeżyć.

31-letni sierż. sztab. Łukasz Jankowski jest policjantem Plutonu Patrolowo-Interwencyjnego KMP Tarnów. W Policji pracuje 7 lat.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony