Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pamięci sierż. Grzegorza Załogi

Data publikacji 03.10.2015

Dla uczczenia pamięci śmiertelnie postrzelonego w trakcie służby funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Będzinie sierż. Grzegorza Załogi corocznie w rodzinnej miejscowości policjanta, organizowany jest bieg przełajowy jego imienia. Czwartkową, dwunastą edycję sportowych zmagań, poprzedziło złożenie wiązanki kwiatów i zapalenie symbolicznych zniczy na grobie tragicznie zmarłego Grzegorza Załogi przez przedstawicieli śląskich policjantów.

Pamięć tragicznie zmarłego policjanta uczcili sportowcy startujący w biegu przełajowym w jego rodzinnej miejscowości Hutki-Kanki. Sportowa impreza, mająca rangę ogólnopolskich mistrzostw policji w biegu przełajowym, wpisała się już na stałe w kalendarz wydarzeń sportowych. Tegoroczne zmagania na bezdrożach i duktach leśnych w pobliżu campingu im. sierż. Grzegorza Załogi ponownie przyciągnęły liczną grupę biegaczy reprezentujących jednostki policji z całego kraju, Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie, Szkołę Policji w Katowicach, Straż  Miejską, Straż Graniczną, Lasy Państwowe. Tradycyjnie nie zabrakło też młodzieży z klas o profilu policyjnym i wojskowym.

Sportowe zmagania poprzedziło złożenie wiązanki kwiatów i zapalenie symbolicznego znicza na grobie tragicznie zmarłego, przez przedstawicieli śląskich policjantów. Miejsce wiecznego spoczynku sierż. Grzegorza Załogi na cmentarzu parafialnym w miejscowości Chechło odwiedziła delegacja Komendy Powiatowej Policji w Będzinie z komendantem mł. insp. Adamem Pilarkiem na czele.

(KWP w Katowicach / mw)

  • Złożenie kwiatów na grobie sierż. Grzegorza Załogi
  • Złożenie kwiatów na grobie sierż. Grzegorza Załogi
  • Złożenie kwiatów na grobie sierż. Grzegorza Załogi

Film Złożenie kwiatów na grobie sierż. Grzegorza Załogi

Pobierz plik Złożenie kwiatów na grobie sierż. Grzegorza Załogi (format mp4 - rozmiar 24 MB)

Powrót na górę strony