Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 18 litrów krwi trafi do potrzebujących

W Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie zorganizowano akcję honorowego oddawania krwi. Na apel odpowiedzieli policjanci, pracownicy cywilni, funkcjonariusze straży pożarnej, służby więziennej, żołnierze oraz mieszkańcy powiatu. W sumie krwiodawcy oddali ponad 18 litrów tego drogocennego leku. Wśród tych, którzy ofiarowali cząstkę siebie był sierż. sztab. Artur Magnuszewski, który na przestrzeni kilku lat oddał już 25 litrów krwi i został za to odznaczony przez Prezydenta RP.

Mobilizacja w słusznej sprawie

I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie podisnp. Tomasza Michalczak przy współpracy klubu HDK przy Zarządzie Lokalnym PCK w Szczytnie, zorganizował akcję honorowego oddawania krwi. W sumie krew oddały 42 osoby, a ponad 18 l bezcennego leku trafi do potrzebujących.

Krew to najcenniejszy dar, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Jednocześnie jest dowodem ludzkiej solidarności. Tym razem to my daliśmy coś od siebie, należy jednak pamiętać, że kiedyś każdy z nas może stać się potrzebującym tego wartościowego leku.

Sierż. sztab. Artur Magnuszewski - odznaczony przez Prezydenta RP za pomoc innym

I tym razem honorowo oddał krew sierż. sztab. Artur Magnuszewski, który w 2013 roku został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi za wieloletnią działalność na rzecz PCK przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego sierż. sztab. Artur Magnuszewski, który na co dzień pełni służbę w szczycieńskiej komendzie jako dzielnicowy miasta i gminy Pasym.

Zapytany dlaczego oddaje krew, powiedział „odpowiedź jest prosta, bo sam mogę jej kiedyś potrzebować". Artur opowiedział, że oddawanie krwi zaszczepiła w nim jego mama. Oddał już ponad 25 litrów krwi, a zaczął, gdy ukończył 18 lat. Oddając krew czuje niezmierną satysfakcję, ponieważ przyczynia się do ratowania życia drugiej osobie, która tego potrzebuje. Sam zachęca swoich znajomych, aby odwiedzili stacje krwiodawstwa i spróbowali uratować komuś życie.

Dziękując za odzew na apel zapraszamy na kolejną zbiórkę krwi. Informacje o terminach będą przekazywane za pośrednictwem olsztyńskiej strony policyjnej i lokalnych mediów.

KWP w Olsztynie / ig

Powrót na górę strony