Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie w narkobiznes

Data publikacji 05.10.2015

Krakowscy policjanci zatrzymali 3 mężczyzn trudniących się handlem narkotykami oraz ich wytwarzaniem, a także zabezpieczyli kilka kilogramów środków odurzających oraz zlikwidowali 3 plantacje konopi indyjskich.

Krakowscy funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w ostatnich dniach przeprowadzili  kolejne działania przeciwko dilerom narkotykowym. W ich efekcie 3 osoby usłyszały zarzuty, a policjanci zabezpieczyli kilka kilogramów  środków odurzających oraz zlikwidowali 3 plantacje konopi indyjskich.

Z policyjnych ustaleń  wynikało, że w pewnym mieszkaniu na krakowskim Bieżanowie dochodzi do handlu narkotykami. W ostatni piątek policjanci weszli do tego lokalu. Wewnątrz zastali 56-letniego mężczyznę, który według wiedzy policjantów od kilku miesięcy rozprowadzał marihuanę na terenie całego Krakowa. Ponadto, podczas przeszukania lokalu, śledczy zabezpieczyli pół kilograma poporcjowanej i przygotowanej do sprzedaży marihuany oraz kilkaset porcji białej substancji nieznanego pochodzenia. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania narkotyków.

Tego samego dnia policjanci zwalczający przestępczość narkotykową w Krakowie przeprowadzili kolejne działania, tym razem na krakowskim Podgórzu. W jednym z bloków, w sąsiadujących ze sobą mieszkaniach, zatrzymano dwóch młodych mężczyzn. U 27 latka podczas przeszukania zabezpieczono 4 kg marihuany. Policjanci ustalili, że mężczyzna narkotyki przechowuje jeszcze w garażu. Po jego otwarciu okazało się, że we wnętrzu zamiast samochodu…stoi kilkadziesiąt  doniczek z  konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu. Wnętrze było odpowiednio wyposażone w specjalistyczny sprzęt tj. oświetlenie, nawadnianie i wentylację. Śledczy ustalili również, że mężczyzna jest właścicielem jeszcze jednej plantacji marihuany, która znajduje się w powiecie proszowickim. Rośliny rosły na specjalnie wydzielonej działce w lesie. Niektóre z nich miały ponad 2 m wysokości. Diler usłyszał zarzuty wytwarzania oraz posiadania znacznych ilości środków odurzających.

W sąsiadującym mieszkaniu bloku na krakowskim Podgórzu policjanci zastali 24-letniego dealera. Mężczyzna również trudnił się uprawą konopi indyjskich. W specjalistycznie przygotowanym pokoju znajdowało się kilkanaście krzewów. Rośliny były gotowe do przetworzenia i poporcjowania. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków.

(KWP Kraków / mb)

Powrót na górę strony