Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne dozory dla stadionowych chuliganów

Data publikacji 05.10.2015

Podczas sobotniego meczu piłkarskiego policjanci zatrzymali 7 osób, które wdarły się na murawę i dążyły do konfrontacji z kibicami przeciwnej drużyny. Mężczyźni w wieku od 20 do 37 lat odpowiedzą za wzięcie czynnego udziału w zbiegowisku i naruszenie nietykalności interweniujących funkcjonariuszy.

W ubiegłą sobotę (03.10.15) podczas meczu piłkarskiego doszło do konfrontacji kibiców drużyn z Torunia i Kalisza. Kibice wdarli się na murawę, a mecz został przerwany na kilka minut. Funkcjonariusze zatrzymali 7 mężczyzn (wszyscy z nich to mieszkańcy Kalisza lub podkaliskich miejscowości), którzy wzięli udział w zbiegowisku. Prosto z meczu trafili do policyjnej celi.

Wczoraj wszyscy usłyszeli zarzuty wtargnięcia na murawę boiska, doprowadzenia do przerwania meczu i dążenia do konfrontacji z kibicami drużyny przeciwnej oraz udziału w zbiegowisku, którego uczestnicy wspólnymi siłami dopuszczają się gwałtownego zamachu na funkcjonariuszy Policji. Dodatkowo, dwóch z nich odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej interweniujących funkcjonariuszy. Prokurator zdecydował, że wszyscy zostaną objęci policyjnym dozorem i zakazem opuszczania kraju. Teraz może im grozić do 5 lat więzienia.

Kolejnych 5 mężczyzn w wieku od 25 do 40 lat odpowie za chuligańskie zakłócenie porządku publicznego polegające na wdarciu się na murawę boiska. Wszyscy z nich to mieszkańcy Kalisza. W tej sprawie policjanci będą kierować wnioski o ukaranie do sądu. W tym wypadku może im grozić areszt, ograniczenie wolności lub grzywna.

Policjanci nie wykluczają, że kolejne osoby usłyszą w tej sprawie zarzuty.

KWP Bydgoszcz/ah

Powrót na górę strony