Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa sutenerów

Data publikacji 05.10.2015

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, wspomagani przez policyjnych antyterrorystów zatrzymali trzech mężczyzn i dwie kobiety będących członkami zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się czerpaniem korzyści z cudzego nierządu. Cztery osoby usłyszały już zarzuty. Ostatnia usłyszy je dzisiaj, a dalej o losie całej piątki zadecyduje sąd.

Funkcjonariusze z Zespołu do Walki z Handlem Ludźmi Wydziału Kryminalnego, Wydziału Dochodzeniowo–Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wspomagani przez policyjnych antyterrorystów z Białegostoku i Biuro Operacji Antyterrorystycznych z Komendy Głównej Policji wkroczyli w minioną sobotę wieczorem do jednego z domów w Łomży. Tam w ręce mundurowych wpadło dwóch mężczyzn i dwie kobiety w wieku od 28 do 60 lat, a w mieście został dodatkowo zatrzymany 55-letni taksówkarz. Zatrzymania te miały związek ze sprawą prowadzoną przez policjantów z KWP w Białymstoku pracujących pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łomży, a dotyczącą likwidacji zorganizowanej grupy przestępczej czerpiącej korzyści z cudzego nierządu. Z ustaleń śledczych wynika, że działalnością całej grupy kierowali dwaj mężczyźni 51 i 60-latek.

Z policyjnych informacji wynikało, że na jednej z łomżyńskich posesji funkcjonuje agencja towarzyska, w której pracują kobiety trudniące się prostytucją. Zebrany materiał wskazywał, że 51 i 60-latek wspólnie z pozostałymi zatrzymanymi osobami tworzyli zorganizowaną grupę przestępczą nakłaniającą do prostytucji i czerpiącą z niej korzyści. Cztery osoby zostały doprowadzone już do Prokuratury Okręgowej w Łomży i usłyszały zarzuty ułatwiania i czerpania korzyści z cudzego nierządu oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Dwaj mężczyźni dodatkowo odpowiedzą także za założenie i kierowanie tą grupą. Piąta osoba, 28-letnia kobieta, jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty ułatwiania i czerpania korzyści z cudzego nierządu oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także „prania brudnych pieniędzy”.

Następnie wszystkie zatrzymane osoby -  z wnioskiem o zastosowanie wobec nich środków zapobiegawczych  - trafią do sądu, który zadecyduje o ich dalszym losie.

KWP Białystok/ah

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 9.04 MB)

Powrót na górę strony