Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rudzcy policjanci przejęli ponad 9 kg dopalaczy

Data publikacji 06.10.2015

Kryminalni z Rudy Śląskiej zabezpieczyli ponad 9 kilogramów dopalaczy o wartości ponad 360 tys. zł. W tej sprawie zostali zatrzymani: 29-letnia kobieta oraz dwóch mężczyzn, przy których znaleziono amfetaminę. Cała trójka usłyszała już zarzuty. Przejęte środki zostaną poddane szczegółowej analizie laboratoryjnej.

Informacje o tym, że w Rudzie Śląskiej rozprowadzane są dopalacze, skrupulatnie weryfikowali policjanci z wydziału kryminalnego rudzkiej komendy. Badając tę sprawę, kryminalni ustalili miejsca, w których mogą być przechowywane dopalacze. Policjanci wkroczyli do trzech wytypowanych mieszkań w Rudzie Śląskiej. W jednym z nich znaleźli ponad 9 kilogramów dopalaczy. Wśród produktów mogących powodować zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego był susz roślinny, z którego przygotowuje się mieszanki odurzające, inne środki chemiczne w postaci krystalicznej i ponad 2,7 tys. przygotowanych już do dystrybucji saszetek z dopalaczami. W pozostałych mieszkaniach policjanci zabezpieczyli amfetaminę, pozwalającą na przygotowanie prawie 500 działek dilerskich.

Zatrzymano trzy osoby – 29-letnią kobietę i dwóch mężczyzn w wieku 27 i 53 lat. Wszystkim zatrzymanym przedstawiono już zarzuty posiadania narkotyków. Przejęte dopalacze zostaną poddane analizie w laboratorium, celem określenia dokładnego składu tych substancji. Od wyników analizy będzie zależało dalsze postępowanie w tej sprawie i sformułowanie dodatkowych zarzutów.

(KWP w Katowicach / mw)

  • Rudzcy policjanci przejęli ponad 9 kg dopalaczy
  • Rudzcy policjanci przejęli ponad 9 kg dopalaczy
  • Rudzcy policjanci przejęli ponad 9 kg dopalaczy
  • Rudzcy policjanci przejęli ponad 9 kg dopalaczy

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.63 MB)

Powrót na górę strony