Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Omal nie doprowadził do tragedii

Data publikacji 06.10.2015

Policjanci z powiatu jeleniogórskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o stworzenie realnego zagrożenia dla mieszkańców wielorodzinnego budynku. Zatrzymany rozpalił w swoim mieszkaniu i na poddaszu ognisko, w wyniku czego doszło do rozprzestrzenienia ognia. W chwili zdarzenia w budynku przebywało 15 osób. Za sprowadzenie zdarzenia w postaci pożaru domu wielorodzinnego grozić mu może teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Karpacza zatrzymali 83-letniego mężczyznę, który wywołał pożar w budynku wielorodzinnym, w wyniku czego powstało realne zagrożenie dla jego mieszkańców. 3 października 2015 roku około godziny 15.40 policjanci zostali powiadomieni przez strażaków o pożarze, jaki wybuchł w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego na terenie gminy Podgórzyn. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 83-letni mężczyzna w swoim mieszkaniu oraz na poddaszu budynku rozpalił ognisko. Budynek opuściło 15 lokatorów jeszcze przed przyjazdem Straży Pożarnej. Na szczęście nikomu nic się nie stało i nikt nie korzystał z pomocy medycznej. Spaleniu uległ dach oraz mieszkanie 83-latka.

W wyniku prowadzonych na miejscu działań policjanci ustalili, że odpowiedzialnym za wywołanie pożaru jest 83-latek. Mężczyzna swoim zachowaniem sprowadził realne zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców budynku, w którym w chwili zdarzenia przebywało 15 osób.

Wobec zatrzymanego sąd zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztu na okres 2 miesięcy. Przestępstwo, o które jest podejrzany zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony