Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali z Odry 13 – letnią dziewczynę

Data publikacji 06.10.2015

Wrocławscy policjanci z Komisariatu Wodnego uratowali z Odry tonącą nastoletnią dziewczynę. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie podczas patrolu zmotoryzowanego rejonów Wrocławskiego Węzła Wodnego o nieznanej osobie, która skoczyła do wody z mostu kolejowego. Poszkodowana została następnie odholowana do brzegu, po dopłynięciu do niej wpław. Nastolatka trafiła do szpitala.

5 października br. funkcjonariusze z Komisariatu Wodnego podczas patrolu zmotoryzowanego rejonów Wrocławskiego Węzła Wodnego otrzymali około godz. 9 informację o nieznanej osobie, która skoczyła z mostu kolejowego Poznańskiego do Odry. Policjanci natychmiast udali się we wskazane miejsce, gdzie zauważyli unoszącą się na wodzie sylwetkę osoby. Po przepłynięciu około 50 metrów wpław jeden z policjantów dotarł do na wpółprzytomnej 13 – latki, która unosiła się na wodzie leżąc bezwładnie na plecach. W trakcie holowania do brzegu nastolatka ocknęła się. Na brzegu udzielono jej pomocy przedmedycznej, a następnie przekazano pod opiekę przybyłemu na miejsce Pogotowiu Ratunkowemu. Dziewczyna przetransportowana została do szpitala.

Obecnie wyjaśniane są okoliczności całego zdarzenia. Z pewnością możemy w tym przypadku mówić o tym, że dzięki szybkiej akcji policjantów z Komisariatu Wodnego, prowadzonej z narażeniem własnego życia i zdrowia, uratowane zostało życie innej osoby.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony