Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za wniesienie wyrobów pirotechnicznych

Data publikacji 06.10.2015

Koszalińscy policjanci zatrzymali 19-latka, który podczas meczu derbowego Gwardia Koszalin – Gryf Słupsk dopuścił się naruszenia porządku publicznego wnosząc na teren stadionu wyroby pirotechniczne. Mężczyzna już usłyszał zarzut i został skazany w trybie przyspieszonym.

W miniony weekend policjanci zabezpieczali mecz piłki nożnej pomiędzy Gwardią Koszalin a Gryfem Słupsk. Funkcjonariusze tuż przed samym rozpoczęciem meczu ustalili 19-latka, który na teren stadionu wniósł wyroby pirotechniczne w postaci rac świetlnych. Tym samym słupszczanin naruszył przepisy wynikające z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Mundurowi przewieźli mężczyznę do policyjnego aresztu.

Kolejnego zatrzymania chwilę przed rozpoczęciem rozgrywek dokonali funkcjonariusze Oddziału Prewencji KWP w Szczecinie. Policjanci ustalili i zatrzymali 17-latka, który posiadał przy sobie zakazany ustawą susz  roślinny. Mężczyzna również był kibicem Gryfa Słupsk. Dzisiaj 19-latek został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Koszalinie celem przeprowadzenia postępowania w trybie przyspieszonym. Sąd wydał wyrok skazujący w postaci 10 miesięcy ograniczenia wolności, zobowiązując go do wykonywania nieodpłatnej pracy na cele społeczne oraz wydając zakaz wstępu na imprezy masowe na okres dwóch lat.

Drugi z zatrzymanych również usłyszał już zarzut zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci z całą stanowczością reagują i będą reagowali na wszelkie zakłócenia porządku podczas tego typu imprez.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony