Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczne wyprzedzanie i 142 km/h w obszarze zabudowanym

Data publikacji 06.10.2015

Łomżyńscy policjanci zatrzymali kierowcę mazdy, który wyprzedzał inne pojazdy w miejscu niedozwolonym, a dodatkowo w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 142 km/h. 66-latek stracił prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem.

W sobotę, 03.10.br., przed południem, uwagę mundurowych z Komendy Miejskiej Policji w Łomży patrolujących drogę wojewódzką nr 645 zwrócił jadący z dużą prędkością kierowca mazdy. Włączona w radiowozie tylna kamera zarejestrowała, że kierujący ten wyprzedzał inne samochody, w tym również policyjny radiowóz, w miejscu niedozwolonym. Mundurowi dokonali również pomiaru prędkości mazdy. Okazało się, że 66-latek poruszał się w obszarze zabudowanym z prędkością 142 km/h. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz za popełnione wykroczenia 66-latek będzie  tłumaczył się przed sądem.

Policjanci przypominają: przekraczanie dozwolonej prędkości, zwłaszcza w obszarze zabudowanym, powoduje ogromne niebezpieczeństwo m.in. ze względu na poruszające się tam osoby piesze i ryzyko ich potrącenia. Należy pamiętać, że im większa prędkość, tym większe prawdopodobieństwo zaistnienia tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego.

(KWP w Białymstoku / mw)

Film Niebezpieczne wyprzedzanie i 142 km/h w obszarze zabudowanym

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Niebezpieczne wyprzedzanie i 142 km/h w obszarze zabudowanym (format flv - rozmiar 1.18 MB)

Powrót na górę strony