Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzana o zabójstwo w areszcie

Data publikacji 06.10.2015

Policjanci zatrzymali 60-letnią kobietę podejrzaną o zabójstwo swojej 86-letniej matki. Do tragedii doszło w mieszkaniu na Stogach. Gdańszczanka w prokuraturze usłyszała zarzut zabójstwa, a wczoraj sąd przychylił się do wniosku śledczych i aresztował kobietę na trzy miesiące. Grozi jej dożywocie.

W miniony piątek, 02.10.br., ok. południa, gdańscy policjanci zostali powiadomieni, że w jednym z mieszkań na Stogach najprawdopodobniej doszło do zabójstwa starszej kobiety. Funkcjonariusze z pobliskiego komisariatu, którzy pojawili się na miejscu, znaleźli ciało 86-latki. Pod wskazany adres natychmiast skierowano grupę śledczych, którzy w obecności prokuratora przeprowadzili oględziny miejsca i zwłok kobiety.

W związku ze sprawą zatrzymano 60-letnią córkę zmarłej kobiety, która znajdowała się w mieszkaniu. Była nietrzeźwa - miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Prowadzący sprawę funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego gdańskiej komendy ustalili, że minionej nocy podczas spożywania alkoholu, w mieszkaniu najprawdopodobniej doszło do awantury i brutalnego pobicia 86-latki przez jej córkę. W wyniku odniesionych obrażeń 86-latka zmarła na miejscu.

60-latkę doprowadzono do prokuratury, gdzie usłyszała zarzut zabójstwa i została przesłuchana. Wczoraj sąd tymczasowo aresztował kobietę na okres trzech miesięcy.

Zatrzymanej za zabójstwo może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 8.72 MB)

Powrót na górę strony