Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo na śląskich drogach z radiem ESKA

Data publikacji 06.10.2015

Wczoraj w patrolu z policjantami śląskiej drogówki uczestniczył znany z radia ESKA prezenter radiowy Krzysztof „Jankes” Jankowski. Jednym z zadań akcji „Jankes rządzi na Śląsku” jest promowanie bezpiecznych zachowań na drogach. Podczas wspólnego patrolu policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących oraz wręczali elementy odblaskowe. Stróże prawa podkreślali, jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest ich noszenie, szczególnie teraz w okresie jesienno-zimowym.

Rozpoczęła się akcja Radia ESKA „Jankes rządzi na Śląsku”. Jednym z zadań, które słuchacze zlecili „Jankesowi”, było działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach województwa śląskiego. „Policyjno-radiowy” patrol wyruszył w teren w poszukiwaniu wzorowych kierowców. Każdy z nich za dobrą jazdę otrzymywał odblask. Widok osoby znanej z ogólnopolskich mediów pozytywnie wpływał na zmotoryzowanych użytkowników dróg. Wszyscy zatrzymani do kontroli kierowcy byli trzeźwi.

Udział mediów w działaniach profilaktyczno – edukacyjnych prowadzonych przez śląską policję pokazuje, że bezpieczeństwo na drogach to nasz wspólny cel.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony