Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącił pieszą i odjechał, nie udzielając poszkodowanej pomocy

Data publikacji 06.10.2015

Utrata prawa jazdy oraz spora grzywna grozi 65–letniemu mężczyźnie, który samochodem potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 18–letnią mieszkankę Głogowa i odjechał z miejsca zdarzenia. Poszkodowana nie odniosła poważnych obrażeń. Policjanci po odnalezieniu kierowcy stwierdzili, że jego volkswagen nie jest dopuszczony do ruchu i nie ma ubezpieczenia OC. Kierowca był trzeźwy.

Do zdarzenia doszło w dniu 5 października br. około 16:30 na ulicy Budowlanych. Kierujący samochodem vw polo nie udzielił pierwszeństwa przechodzącej przez przejście dla pieszych 18–letniej mieszkance Głogowa. Doszło do potrącenia pieszej, która jak się szczęśliwie okazało, nie odniosła poważnych obrażeń. Kierowca volkswagena odjechał z miejsca zdarzenia.

Na podstawie relacji jednego ze świadków policjanci ustalili dane pojazdu i jego właściciela, którym okazał się 65–letni głogowianin. Ten przyznał się do kierowania samochodem i potrącenia pieszej. Jak się okazało, jego samochód nie był dopuszczony do ruchu, a czasowe pozwolenie wygasło w marcu 2015 r. Kierujący nie posiadał też polisy OC. Kierowca był trzeźwy. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony