Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali ukrytą plantację konopi indyjskich

Data publikacji 07.10.2015

Policjanci z Poznania przy współpracy z Izbą Celną na terenie powiatu poznańskiego zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Z zabezpieczonych roślin można by było wyprodukować ponad 11 kilogramów narkotyków. Mężczyźnie odpowiedzialnemu za ten proceder grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP w Poznaniu zatrzymali 32-latka, mieszkańca Poznania, podejrzanego o uprawę na terenie swojej posesji znacznych ilości konopi indyjskich. Mężczyzna, w ukrytych pomieszczeniach, prowadził profesjonalną plantację, która mogła dostarczyć znacznej ilości zioła konopi innych niż włókniste, czyli marihuany.

Całość była wyposażona w kompletny osprzęt oświetleniowy i wentylacyjny. Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli 524 krzewy w różnym stadium rozwoju, 300 gramów suszu roślinnego wytworzonego przez zatrzymanego oraz 77 tabletek ekstazy.

Ze znalezionych roślin można by było uzyskać ponad 11 kilogramów narkotyków o szacunkowej wartości 575 tysięcy złotych.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Poznań Wilda sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / mw)

  • Wejście do ukrytego pomieszczenia
  • Zabezpieczone narkotyki
  • Doniczki z konopiami w początkowym stadium wzrostu
  • Policjant i funkcjonariusz Izby Celnej

Film Policjanci zlikwidowali ukrytą plantację konopi indyjskich

Pobierz plik Policjanci zlikwidowali ukrytą plantację konopi indyjskich (format mp4 - rozmiar 3.4 MB)

Powrót na górę strony