Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli liczne części od kradzionych aut

Data publikacji 07.10.2015

Policjanci z Wyszkowa i Węgrowa wspólnie z funkcjonariuszami z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odnaleźli dziuplę, gdzie składowano części z kradzionych samochodów w całym kraju. 32-letni właściciel złomowiska trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W ramach działań związanych ze zwalczaniem przestępczości samochodowej wyszkowscy kryminalni razem z policjantami z Węgrowa i funkcjonariuszami z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ustalili miejsce, gdzie były składowane części samochodowe pochodzące najprawdopodobniej z kradzieży pojazdów.

Podczas przeszukania posesji w gminie Zabrodzie mundurowi znaleźli m.in. silniki, skrzynie biegów, drzwi, moduły sterujące oraz radia samochodowe. W sumie ponad 60 różnego rodzaju części samochodowych. Jak wstępnie ustalono, na terenie szrotu znajdują się elementy z kilku skradzionych na terenie całego kraju aut.

W związku ze sprawą zatrzymano właściciela złomowiska. 32-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego trafił do policyjnego aresztu. Za posiadanie przedmiotów pochodzących z przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia.

Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(KWP w Radomiu / mw)

  • Zabezpieczone części od kradzionych aut
  • Zabezpieczone części od kradzionych aut
  • Zabezpieczone części od kradzionych aut
Powrót na górę strony