Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udaremnili wprowadzenie do obrotu 7 kg amfetaminy

Data publikacji 07.10.2015

Wielomiesięczna, żmudna i wspólna praca policjantów z Wydziału dw z Przestępczością Narkotykową oraz prokuratorów Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze zaowocowała zatrzymaniem w ostatnim czasie dwóch mężczyzn, którym przedstawiono zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków. Udaremniono w ten sposób wprowadzenie do obrotu 7 kg amfetaminy. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze nie miał żadnych wątpliwości, że dobro śledztwa wymaga by obaj podejrzani w tym czasie przebywali w odosobnieniu i zastosował wobec nich areszty tymczasowe na okres 3 miesięcy.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w  Zielonej Górze już pod koniec 2013 roku rozpoczęli czynności operacyjne mające na celu rozpracowanie działającej na terenie Zielonej Góry oraz innych miejscowości Województwa Lubuskiego grupy przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych w postaci amfetaminy. Sukcesywnie i cierpliwie prowadzona praca operacyjna zaowocowała, że już w połowie 2014 roku doszło do zatrzymania 4 mężczyzn w wieku 20 – 53 lata. Byli to głównie dilerzy narkotykowi. Podczas tych zatrzymań zabezpieczono ok. 0,5 kilograma amfetaminy. Policjanci zabezpieczyli także dla celów dowodowych telefony komórkowe, wagi elektroniczne, jak również pochodzące z procederu przestępczego pieniądze - 5 tys. zł.

Wobec jednego z zatrzymanych wówczas mężczyzn sąd na wniosek prokuratora zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Pozostali w ramach orzeczonego dozoru zgłaszali się do wyznaczonych jednostek Policji.

Policjanci ustalili, że narkotyki zabezpieczone przy zatrzymanych mężczyznach miały trafić na “rynek zielonogórski” podczas Winobrania. Podczas dalszych czynności policjanci zatrzymywali kolejne osoby, trudniące się tzw. dilerką, którym przedstawiano zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Zabezpieczono wówczas także kolejne partie narkotyków, zarówno amfetaminy jak i marihuany.

W ostatnim tygodniu września br., policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji, w centrum Zielonej Góry, a także w innych miejscowościach województwa lubuskiego w ramach realizacji skoordynowanej akcji zatrzymali kolejne 3 osoby, które wprowadzały do obrotu narkotyki: amfetaminę i kokainę. Zatrzymani to kobieta w wieku 28 lat i dwóch mężczyzn w wieku od 32 i 49 lat. Przy zatrzymanych zabezpieczono około 3 kg narkotyków, które miały być wprowadzone do obrotu, jak i pieniądze w kwocie 24 tys. zł. Wobec kobiety zastosowano dozór policyjny, natomiast wobec mężczyzn - areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Łącznie przez cały okres prowadzenia postępowania policjanci zabezpieczyli ponad 7 kg amfetaminy o czarnorynkowej wartości ok. 300 tys. zł oraz kokainę.

Zabezpieczono również – dla celów dowodowych -  telefony komórkowe, wagi elektroniczne, pieniądze pochodzące z przestępstwa jak i inne rzeczy służące do popełniania przestępstw. Wszelkie czynności w tej wielowątkowej sprawie prowadzone były pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.

Wszystkie zatrzymywane osoby usłyszały zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii: udziału w obrocie znaczną ilością środków odurzających i substancji psychotropowych. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie / mw)

 

  • Jeden z zatrzymanych w policyjnej celi
  • Policjanci prowadzą jednego z zatrzymanych
  • Policjanci prowadzą jednego z zatrzymanych
  • Policjanci prowadzą jednego z zatrzymanych
  • Policjanci prowadzą jednego z zatrzymanych
  • Policjanci prowadzą jednego z zatrzymanych

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 29.89 MB)

Powrót na górę strony