Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy

Data publikacji 07.10.2015

Kieleccy policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca gminy Raków podejrzewanego o spowodowanie wypadku drogowego i śmiertelne potrącenie 57-letniego pieszego. Kierowca nie udzielił mężczyźnie pomocy i odjechał z miejsca zdarzenia. Sprawcy może grozić nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło wczoraj, 06.10.br. około 20:30 w miejscowości Dębno na trasie Raków – Wólka Pokłonna. Jak wynika z ustaleń, kierujący osobowym fordem potrącił 57 –letniego pieszego, który prowadził rower. Sprawca nie udzielając pomocy poszkodowanemu odjechał z miejsca zdarzenia. Pieszy w wyniku poniesionych obrażeń zmarł.

W wyniku podjętych działań, dziś rano podejrzany o spowodowanie wypadku i ucieczkę zmiejsca zdarzenia został zatrzymany. Okazał się nim 30 –letni mieszkaniec gminy Raków. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Teraz śledczy będą dokładnie wyjaśniać wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Sprawcy wypadku ze skutkiem śmiertelnym, który odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanemu, może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności. 

(KWP w Kielcach / mw)

  • Zatrzymany po śmiertelnym potrąceniu
  • Zatrzymany po śmiertelnym potrąceniu
Powrót na górę strony