Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany właściciel sklepu internetowego

Policjanci z Sopotu zatrzymali właściciela sklepu internetowego, który wyłudził od swoich klientów co najmniej kilka tysięcy złotych. Funkcjonariusze postawili mężczyźnie osiem zarzutów dotyczących oszustwa i niewykluczone, że niedługo ta lista się powiększy. Za to przestępstwo może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci od lipca br. pracowali nad sprawą oszusta, który za pośrednictwem sklepu internetowego sprzedawał markowe obuwie po atrakcyjnych cenach. Klienci zamawiali produkty i dokonywali wpłat na podane konto. Jednak po takiej transakcji pokrzywdzeni nie otrzymywali zamówionego towaru ani zwrotu gotówki. Kontakt ze sklepem internetowym był praktycznie niemożliwy, a w mailach, które przychodziły sporadycznie, tłumaczono, że towaru nie ma obecnie na stanie lub zostanie przesłany w późniejszym, nieokreślonym terminie.

Policjantka, która pracowała nad tą sprawą po przeanalizowaniu zgłoszeń, zebraniu śladów internetowych oraz informacji operacyjnych ustaliła, że sprawcą tych oszustw jest 35-letni mieszkaniec Gdańska. Z dotychczas zebranego materiału dowodowego m.in. analizy zabezpieczonej dokumentacji firmy wynika, że właściciel sklepu oszukał kilkadziesiąt osób z terenu całej Polski. Wczoraj mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z wydziału Dochodzeniowo - śledczego. Mężczyzna usłyszał osiem zarzutów oszustwa, niewykluczone, że liczba zarzutów będzie większa.

Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony